Батькам, Жінкам, Малюки (дошкільнята), Немовлята, Чоловікам, Школярі

Як м‘яко пояснити дитині, що подарунки приносить не Дід Мороз і не Святий Миколай?

what kind surprise you have back scaled

Реакція дитини напряму залежить від відчуттів батьків: з яким посилом батьки пояснюють, так дитина і сприймає.
Мені здається вдалою ідея про те, що це був НЕ обман, а бажання дати дитині віру в чудо та добро.

Дійсно, у багатьох дітей настає розчарування, коли вони дізнаються, що Діда Мороза «не існує». Вони щиро засмучуються і часто плачуть, тому що хотіли б продовжувати вірити в казку і чудо. Це нормально і природньо. Важливо, щоб Ви підтримали і нагадали, що всі ці чудеса створювали люди, тому все можливо! І тепер у дітей теж є можливість стати для когось чарівником і творити дива.

Є діти, які радіють такому викриттю, типу «А я так і знав, я дорослий, мене не проведеш»! Тут все просто, нехай радіють.

Доволі рідко після зізнання батьків або викриття діти влаштовують істерику. Вони відчувають злість на батьків за обман і не можуть стримати емоцій. Буває; проходить. Поставтесь з розумінням і дійте, як годиться під час істерики (в мене є пост-інструкція «План дій під час істерики, алгоритм дій такий само). Будьте поряд, співчувайте, проговорюйте емоції. Якщо закипаєте, візьміть паузу: «Я тебе почула. Мені потрібен час, щоб все обдумати».

Усі реагують по-різному, але у будь-якому випадку краще підготувати дитину поступово, щоб новий етап дорослішання не послабив довіру до батьків і віру в добро та чудо. Багато батьків спершу розповідають, що Діда Мороза не існує, а віру у Святого Миколая ще підтримують. Пояснюючи, що він робив багато добра за життя і ми зараз продовжуємо традицію. Шукайте слова, які йдуть від серця.

Коли дитина сама почне ставити запитання, спокійно та метафорично на них відповідайте. Дуже допомагає поступово залучати дитину до підготовки подарунків для інших членів сім’ї і прибирати фрази «Дід Мороз принесе». Можна почати говорити щось типу «Ми з татом готуємо подарунки від Діда Мороза». Тоді поступово і природньо житина зрозуміє, що відбувається насправді.

Можу порекомендувати кращу книгу з поясненням існування Миколая за посиланням — «Подарунок від Святого Миколая».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *