Батькам, Жінкам, Майбутнім батькам, Малюки (дошкільнята), Немовлята, Чоловікам

Чи потрібна дітям віра в зимові дива?

chy treba dityam vira v zymovi dyva1 1 scaled

Чи варто нав’язувати дітям віру у Святого Миколая, Санту чи Діда Мороза? Це питання не психології, а суто віри, вибору та власного життєвого досвіду батьків.

Я не за і не проти. Просто маєте знати: святковий настрій можна організувати за будь-яких умов. Якщо у вас залишились прекрасні спогади з дитинства про подарунки від чарівників, і ви би хотіли того ж дитині, — будь ласка. Бувають ситуації навпаки: коли у батьків цієї віри не було, але але дітям її дати хочеться. Теж можна! І ще третій варіант: дехто вважає правильним змалечку казати чисту правду і не давай и хибних уявлень про реальність. І так можна, адже для чуда дитині треба тільки люблячі та турботливі батьки. А Святий Миколай, Санта чи Дід Мороз — справа віри, культури та смаку.

Але мені більше імпонує «золота середина» — не нав’язувати існування чарівників, проте і не забирати у дитини можливість вірити у чудеса. Все-таки це про добро і світло!

Як реалізувати цю «середину»? Якщо Вам хочеться робити дива (наприклад, покласти подарунок під подушку), робіть це без коментарів, і чекайте запитання від дитини. У відповідь на ці запитання ви можете розповідати, що в різних культурах є різні традиції, вірування та казкові персонажі. Давати дитині цю інформацію і спостерігати за реакцією, а вона сама для себе обере, в що їй подобається вірити.

Далі орієнтуйтесь на слова, уподобання та побажання дитини та підтримуйте цю віру, додаючи їй забарвлення реальності.

Профілактика викриття: щоб не давати дитині марних сподівань та не розчарувати в майбутньому, краще одразу пояснювати дитині, що чари існують, але люди допомагають цим чарам відбутись: своїм теплом, добротою, щедрістю, хорошими вчинками, бажанням порадувати своїх близьких.

Як це все втілити на практиці? Ось приклад:
Можна запропонувати дитині підготувати подарунок на Миколая для вашого песика і покласти рано вранці «під подушку» на лежанку. Таким чином дитина стане помічником чуда і отримає розуміння того, що люди причетні до цих чудес. Це гарантія того, що в майбутньому не буде розчарування.

До речі, краща книга з поясненням існування Миколая за посиланням — «Подарунок від Святого Миколая».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *