Батькам, Жінкам, Малюки (дошкільнята), Чоловікам

Як обрати дитячий садок за кордоном: поради батькам

yak obraty dytsadok za kordonom 1 scaled

Війна змусила багатьох українців шукати прихисток в інших країнах. Зокрема, за кордоном опинилися дошкільнята, яким доводиться звикати до цілковито незнайомого середовища.

Складнощі вимушеного переїзду часто обмежують дорослих у часі, не дозволяючи достатньо довго бути поряд із дитиною, щоб повноцінно адаптувати її. Нерідко питаннями роботи, житла та облаштування побуту займається одна людина, наприклад, мама. Аби самотужки налагодити життя на новому місці, потрібно чимало часу та сил. У таких обставинах найкращим (а інколи і єдиним) виходом стає віддати дитину до місцевого садочку. 

У цій статті батьки дізнаються, як обрати заклад дошкільної освіти за кордоном та налагодити діалог із майбутнім вихователем дитини. 

Як обрати дитсадок?

Кожна країна пропонує на вибір різні формати закладів дошкільної освіти. У деяких садках дітей цілеспрямовано готують до школи: вчать читати, писати, рахувати тощо. На противагу ним існують садочки Монтессорі, спрямовані на вільне виховання та самостійне опанування дитиною навичок, які її цікавлять.
yak obraty dytsadok za kordonom 2

Обираючи дитсадок за кордоном, звертайте увагу на заклади, де немає академічного навантаження. Навіть якщо за віком дитина має готуватися до школи, краще не поспішати. Дошкільнята (як і молодші школярі) здатні здобувати знання лише у стані комфорту та спокою. Незнання мови та цілковито нове середовище можуть завадити засвоєнню інформації. До того ж передчасна академічна підготовка не позначається позитивно на подальшому навчанні. 

Перебуваючи у незнайомій країні, батьки мають насамперед створити комфортні умови для плавної адаптації дитини. Тому садок, де малеча просто відпочиває і грається, краще підходить для переселенців. У таких умовах дитина почуватиметься спокійнішою, а у вас звільниться час для роботи та інших невідкладних справ. 

Якщо ж можливості обрати найкомфортніший заклад немає, сміливо віддавайте малечу у найближчий садочок. Як правило, дошкільнята доволі адаптивні, тому точно здатні звикнути до нового середовища – питання лише в тому, скільки часу та сил для цього знадобиться. Для батьків, які хочуть отримати більше практичних порад про те, як допомогти дитині адаптуватися до дитсадка, є онлайн-курс “Адаптація до дитсадка”.

Як вести діалог із вихователем?

Важливим фактором легкої адаптації дитини до садочка є тісна взаємодія батьків і вихователя. 

  • Не соромтеся йти на контакт. За потреби використовуйте перекладач. Вам треба знайти будь-яку можливість обговорити з вихователем варіанти м’якої адаптації вашої дитини. Нагадуйте, що ви з України, і малеча пережила стрес, тому їй потрібен особливий підхід. Більшість людей розуміють складність ситуації і йдуть назустріч, навіть якщо правилами знайомство з вихователем не дозволено.
  • Влаштуйте особисте знайомство. Перед тим, як віддати дитину у садочок, поспілкуйтеся з вихователем у її присутності. Так малеча зрозуміє, що її не лишають у незнайомому місці, а передають дбайливому дорослому. 
  • Будьте ближчими до дитини. Інколи батькам дозволяють перебувати у садочку, і це хороша можливість підтримати малечу у перші дні адаптації. Якщо ж у вас бракує часу, попросіть вихователя надсилати фото чи відео, аби ви бачили, як почувається малеча за вашої відсутності. 
  • Покладіться на досвід вихователя. Якщо ви впевнені у професіоналізмі педагога і вам імпонує його підхід, питайте поради та покладайтеся на його думку. Якщо вихователь вважає, що для кращої адаптації малечу варто лишити у садочку на повний день, – довіртеся цій рекомендації. Проте якщо ви відчуваєте, що запропонований вихователем метод може травмувати дитину, – слухайте себе!
yak obraty dytsadok za kordonom 4

Віддаючи дитину у садочок за кордоном, будьте впевнені: вона з усім впорається. Головне – бути терплячими та підтримувати малечу, наскільки вам дозволяють сили та зовнішні обставини. Більше про адаптацію в іншомовному садочку та пов’язану з нею тривожність читайте у статті “Як допомогти дитині адаптуватися до дитсадка в незнайомій країні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *