Як організувати ранок з дитиною без постійних нагадувань і конфліктів

Крики, сварки, підганяння і мільйон нагадувань вранці. Знайома ситуація? У цій статті ви дізнаєтесь, як розпочати день з дитиною без конфліктів.

Щоб збори пройшли швидко і всі залишилися в хорошому настрої, – пам’ятайте:

1. Не очікуйте слухняності

Як часто ви бачили, щоб дитина взулася одразу після слів “іди взувайся”? Майже ніколи. Не варто очікувати, що вона слухатиметься вас за замовчуванням, просто тому, що ви – дорослий. Сучасні діти, які здебільшого виховуються без фізичних покарань, морального пресингу та пригнічення особистості, зазвичай потребують більшого, ніж просто нагадування. Тож якщо батьки не очікують миттєвої реакції, то і зриватися немає приводу: ми одразу готові до того, що це може не спрацювати.

2. Передавайте відповідальність

Чи помічали ви: що частіше говориш “швидше”, то повільнішою стає дитина? Вона перестає вас чути й починає нервуватися. Варто визнати: якщо підганяння не працюють, їх варто просто прибрати. Адже цербер, який постійно тисне на дитину, – не найкраща роль для батьків.

Постійний батьківський контроль – справжня “ведмежа послуга”. Приблизно з пʼяти років треба починати поступово передавати малечі відповідальність, щоб у дорослому житті їй було комфортніше. Вона має сама зрозуміти: якщо не зробила чогось вчасно – запізнилася. Це причинно-наслідкові звʼязки, які дитина має усвідомити завдяки життєвим урокам, а не через покарання і критику батьків. Ваше завдання – супроводжувати цей процес і допомагати зробити висновки, а не брати на себе роль тих, хто карає.

yak orhanizuvaty ranok bez konfliktiv 1

3. Без покарань і нагород

Якщо ми скрізь впроваджуватимемо систему нагород і покарань, у дитини завжди виникатиме питання: що я отримаю натомість? Не відбивайте у дитини природне бажання їсти, одягатися, навчатися. Це звичайні справи, які необхідні в побутовому житті. Тож завдання батьків – створити такі умови, щоб дитина могла ставати самостійнішою, та структурувати розпорядок дня.

Як бути з дошкільнятами?

З маленькими дітьми все робіть через гру. Наприклад:

  • Чистимо зуби. Придбайте набір дитячих паст із різними смаками й запропонуйте малечі вгадати, яка паста в неї на щітці цього разу.
  • Одягаємося. Влаштуйте веселе змагання: наприклад, хто швидше одягне штани.
  • Йдемо на прогулянку. Пофантазуйте разом із дитиною, як погодуєте пташечок, коли вийдете з дому, та які інші цікаві справи чекають на вулиці.

Тобто ви маєте зацікавити дитину. Треба подати ситуацію так, щоб малеча сама захотіла зробити те, чого від неї очікують.

Як бути з молодшими школярами?

yak orhanizuvaty ranok bez konfliktiv 2

Цікавими способами організувати ранок школяра будуть будильники-нагадування або тематичні плакати. Важливо в організації ранку з дітьми проявляти креативність.

Наприклад, це може бути аркуш, поділений на фрагменти за кожною ранковою справою. Коли дитина одяглася, вона приліплює на липучку або скотч відповідний фрагмент і бачить, що справа зроблена. Така ігрова форма робить збори легшими й веселішими, а також розвиває творчі здібності малечі.

Якщо дитина любить музику, можна поекспериментувати з будильниками: поставити на кожну ранкову справу одну з улюблених мелодій. Або записати разом веселі аудіонагадування.

Як бути з підлітками?

Що старшою стає дитина, то меншими повинні бути контроль та відповідальність батьків. Підлітку вже нічого не нагадують. Батьки можуть лише запропонувати допомогу, щоб дитині було зручніше керувати своїм часом. Тож коли у підлітка класний настрій і він налаштований на розмову, поцікавтеся, як він хотів би організувати свій ранок, і чи потрібна йому допомога.

Ідеальний ранок дитини починається з мудрої поведінки батьків. Головне – залишити на збори вдосталь часу + уникати підганянь та не критикувати. Застосовуйте вищезгадані поради, і ваші сімейні стосунки наповняться спокоєм та взаєморозумінням.

Звісно, щоб зберігати рівновагу кожного ранку, батькам потрібен чималий ресурс. Відновіть сили та отримайте більше практичних навичок зі взаємодії з дітьми на тренінгу “Як виховати щасливу та реалізовану особистість і не з’їхати з глузду”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

«Виховання - це стосунки» - Марія Сичинська

Start typing to see projects you are looking for.
Shopping cart