Батькам, Жінкам, Майбутнім батькам, Малюки (дошкільнята), Немовлята, Чоловікам, Школярі

Нові іграшки: 5 законів, щоб не втратити здоровий глузд

screenshot 2022 05 09 at 16.36.50 e1652103455545

Закон 1. Якщо Ви маєте можливість та бажання купувати нові іграшки, купуйте! Не треба створювати штучне уявлення нужди (нужда = тяжке матеріальне становище), боячись, що дитина виросте розбещеною. Бо дитина все прекрасно бачить і розуміє.

Немає нічого поганого у постійних обновах. Навіть не так: постійні обнови формують у дитини установку «Я отримую те, що хочу». А це важлива установка для будь-якої успішної людини. Звісно, важливо ще додати конкретних навичок та інструментів для досягнення цілей.

Закон 2. Якщо у Вас нема можливості купувати нову іграшку щоразу, коли дитина цього хоче, — не проблема. Не картайте себе. Дітям корисно навчитися переживати відмову і розчарування, бо у житті таке буває. Навіть більше: переживши відмову в новій іграшці дитині буде легше пережити інші труднощі у житті. Тоді труднощі її не зламають, а зроблять сильнішою. 

Єдина умова: відмовляйте у новій іграшці по-доброму. Чітке «Ні» з подальшим співчуттям і проговоренням емоцій.

Закон 3. Не виправдовуйтесь, якщо прийняли рішення не купувати іграшку. Достатньо один раз аргументувати (тільки не кажіть «нема грошей, якщо вони у вас є).

Часто батьки розраховують, що коли вони пояснять дитині власну відмову купити іграшку, вона має зрозуміти і схвалить це рішення. Але зазвичай воно так не працює. Навіть гірше: пояснюючи, ми починаємо виправдовуватись, і наче міняємось з дитиною ролями і випрошуємо в неї згоду не купувати іграшку.

Закон 4. Не завалюйте дитячу іграшками, бо надміру велика кількість іграшок гальмує розвиток дитини. Рекомендація: Розділяйте іграшки на декілька «партій» (для дітей 2-3 років орієнтовно по 5 іграшок в одній «партії» для дітей 7-ми років орієнтовно 10-12 іграшок в одній). Залишайте для гри тільки одну партію, а всі інші прибирайте з вільного доступу. Коли перша частина набридне, замініть її на другу. Другу замініть на третю і так далі.

Закон 5. Не забувайте про екологію: море іграшок це прекрасно, але давайте подбаємо про те, щоб гори пластику не замінили нам справжнє море.

Критично обирайте іграшки; обмінюйтесь ними; віддайте ті, що набридли, іншим діткам; зрештою, правильно утилізуйте.

Я за те, щоб змалечку вчити дітей берегти Планету і думайте не тільки про себе, але й про оточення та майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *