Батькам, Жінкам, Малюки (дошкільнята), Немовлята, Чоловікам

Навчання і виховання дітей в дитячому садку

dutiachyi sadok

Віддаючи дитину в садок, батьки хочуть підготувати її до школи і навчити спілкуванню з однолітками — створити кращі можливості для розвитку. Вибір дитячих садків дуже різноманітний, особливо у великих містах. Кожен пропонує унікальну програму занять, секцій та гуртків. Приватні садки частіше працюють за авторськими методиками, державні більш доступні і зручно розташовані – обидва варіанти мають свої переваги. У цій статті розберемося з ключовими аспектами виховання і навчання в дитячому садку.

Ранній вік є найважливішим етапом у формуванні психіки, цей “золотий час” слід використовувати на благо малюка. Активне навчання арифметиці або іноземним мовам – завдання для дітей шкільного віку, від 6-7 років. У садку діти повинні вчитися пізнавати себе, інших людей, навколишній світ. Доведено, що рання академічна підготовка негативно впливає на інтелектуальний розвиток. Іншими словами, чим раніше прищепити дитині академічні навички, тим гірше це позначиться на її інтелектуальному розвитку.

У дошкільному віці діти легко навчаються і швидко запам’ятовують нове. Але в довгостроковій перспективі це не підвищує успішність у школі, тим більше не гарантує успіху в майбутньому, тому що знання неглибокі. Найчастіше трапляється навпаки — у дітей зовсім зникає жага до навчання. Виховання в дитячому садку має орієнтуватися на психологічний розвиток дитини, тому що академічні знання ефективно засвоюються тільки тоді, коли в них є потреба, з’являється усвідомлене бажання навчатися.

Кожна дитина народжується з унікальними інтелектуальними можливостями. Розвиваються вони у вільній грі, спілкуванні з оточуючим світом, питаннях, які дитина ставить дорослим. Завдання батьків у тому, щоб створити здорове і безпечне середовище, де малюк зможе самостійно пізнавати світ. Якщо дитина росте в сім’ї, де їй щодня читають вголос — з часом вона зацікавиться і опанує букви за особистою ініціативою, коли буде готова до цього.

Ключовий фактор виховання — це здорова адаптація до дитячого садочку. Розвиток дитини в садку залежить від того, наскільки їй комфортно і спокійно в новому середовищі. Про підготовку до дитячого садочку і те, як плавно і безболісно адаптувати малюка, я розповім на курсі “Адаптація до дитячого садка”. Ви дізнаєтеся, як допомогти малюкові адаптуватись до садочку без істерик і стресу.

У процесі виховання в дитячому садку потрібно відштовхнутися від бажань і особливостей дитини, а не від загальноприйнятих шаблонів. Наприклад, фізична активність дошкільнят впливає на їхню здатність до навчання у старшому віці. Щоб навчити дитину концентруватися на певній діяльності, недостатньо посадити її за парту, змусивши не відволікатися. По-перше, ці спроби не принесуть бажаного результату. По-друге, навичка концентрувати увагу формується на основі вміння тримати баланс, тобто для концентрації необхідний фундамент — фізична активність.

В ідеалі програма має включати цікаві творчі завдання, виконуючи які, у дитини не виникне бажання відволікатися. Вмикаючи фантазію, дитина розвиває концентрацію. При цьому ігрова форма навчання повинна бути дозованою, адже по суті, для дітей це примусові заняття, хоча і в ігровій формі.

Важливо, щоб гра була невимушеною, придуманої дитиною, а не зрежисована дорослими. Такі ігри не виснажують дітей, адже вихователь не керує, а тільки спостерігає за їх безпекою в стороні. На виховання дітей в дитячому садку впливають іграшки: чим простіше вони виглядають, тим краще. Потрібно підключати уяву малюка, щоб одна і та сама іграшка сьогодні була зайчиком, а завтра – вертольотом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *